FACULTY AND STAFF

Laurel Aiello, Media Specialist
Joe Alexander, Custodian
Betsy Bagsby-Disch, Special Education
Susanne Baker, Kindergarten
Tosha Robinson Baugh, Principal
Bryan Bean, School Resource Officer
Michael Burgess, Fourth Grade
Jeni Burnside, Paraprofessional
Janet Butler, Paraprofessional
Hannah Bush, Fourth Grade
Ann Carter, Cafeteria
Kiera Crite, Music
Christy Crumpton, Second Grade
Julie Duel, Bookkeeper
Bettye Sue Ebner, Math Coach
Rachel Eggimann, School Psychologist
Amy Fisher, Nurse
Barbara Garrett, Paraprofessional
Carol Goff, Paraprofessional
Rebecca Granstaff, Fourth Grade
Sharon Hargrave, Second Grade

Brandi Hayes, Pre-Kindergarten
Venetia Henry, Special Education
Evelyn Hickerson, Reading Specialist
Cheryl Hoge, Paraprofessional
Whitney Holland, Third Grade
Colleen Hooper, First Grade
Pat Hughes, Paraprofessional
Alice Irvin, Second Grade
Kaye Johnson, Paraprofessional
Suzie Johnson, Third Grade
Mystie Keller, ELL
Bethany Kokoski, Physical Education
Cheryl Leach, Paraprofessional
Rebecca Lounsberry, Cafeteria
Lindsey Lowery, First Grade
Talia Mays, Paraprofessional
Ashley McCoy, Assistant Principal
Tori McPherson, Kindergarten
Pete Metoyer, Custodian
Heidi Miller, Paraprofessional
Jamie Miller, Special Education
Katie Milliken, Third Grade
Jackie Morton, MAC Site Director
Roxie Patton, Custodian

Lindsey Pellegrin, First Grade
Laura Pewitt, Pre-Kindergarten
Donzaleigh Phillips, Guidance Counselor
Maria Pickett, Third Grade
Kimberly Prescott, Cafeteria
Claudia Quezada, ELL
Estella Roberts, Paraprofessional
Jerry Scruggs, Custodian
Paula Shinnick, Reading Coach
Heather Soder, Kindergarten
Ali Starkweather, Physical Education
Sara Stem, Cafeteria
Cassie Stephens, Art
Cindy Tumblin, Kindergarten
Marcie Waller, Speech-Language Pathologist
Ashley West, Accelerated Learning
Andre White, Fourth Grade
Janet Whitfield, Attendance Secretary
Drew Wilkerson, First Grade
Debbie Willett, Paraprofessional
Bethany Wiseman, Second Grade
Diane Yarley, Paraprofessional